Mākslīgais akmens

Viss par materiālu

Materiāla īpašības


  • Kas ir mākslīgais akmens?

    Mākslīgais akmens – tas ir kompozītmateriāls: viendabīgs, ciets materiāls bez porām, kas sastāv no ± 1/3 akrila sveķiem (pazīstams arī kā PoliMetilMetAkrilāts vai PMMA) un ± 2/3 dabīgiem minerāliem. Galvenais minerāls ir Alumīnija TriHidrāts (ATH), ko iegūst no boksīta rūdas, kas tiek izmantots alumīnija ražošanā. Tāda kombinācija dod ļoti daudz priekšrocību salīdzinot ar citiem materiāliem.

  • Cik izturīgs ir mākslīgais akmens?

    Kopš tā ieviešanas, mākslīgais akmens ir pierādījis sevi kā ļoti izturīgs materiāls, ar ko ir viegli sadzīvot kopā. Tas neslāņojas un ir izturīgs pret ikdienas nodilumu. Tas ir ekoloģiski tīrs materiāls: neuzsūc ūdeni, taukus, netīrumus, neizdala toksīnus, sevišķi izturīgs pret mehānisko un temperatūras ietekmi, kā arī agresīvām ķīmiskām vielām. Tas ir sevišķi aktuāli izmantojot šo materiālu interjeros, kur ir liela cilvēku caurstaigājamība. Mākslīgais akmens ir pārbaudīts uz mehāniskām, termiskām, elektriskām un citām virsmas īpašībām.

  • Vai mākslīgo akmeni var saskrāpēt?

    Mākslīgo akmeni var saskrāpēt tāpat, kā jebkuru materiālu. Ja jūs saudzīgi pret to atieksieties, tad tas jums lieliski kalpos ļoti ilgu laiku. Bet galvenā materiāla priekšrocība ir tā, ka ja laika gaitā rodas kādi ievērojamāki skrāpējumi vai izsisti robi, tad to ir viegli restaurēt un virsma atgūs savu sākotnējo izskatu.

  • Ar ko mākslīgais akmens ir labāks par citiem materiāliem?

    Granīts - auksts, smags, nav remontējams. Marmors - trausls, porains (paliek pleķi no tējas un kafijas), nav remontējams. Lamināts - hidrofobisks, bezšuvju savienojumi nav iespējami. Koks - nav izturības pret mitrumu. Mākslīgais akmens - ir pasargāts no visiem trūkumiem, kas raksturīgi citiem materiāliem.

    Materiāla galvenās īpašibas:
    Higiēnisks
    Mākslīgā akmens struktūrā nav poru un plaisu, tāpēc tas ir sevišķi izturīgs pret netīrumu un plankumu veidošanos pēc kontakta  ar sadzīves šķidrumiem (piemēram, kečups, etiķis, citrona sula, kafija, vīns u.c.). Tas ir ciets visā tā biezumā ar iespēju izgatavot neuzkrītošas šuves, padarot šo virsmu higiēnisku. Uz mākslīgā akmens virsmām neveidojas baktēriju vai sēnīšu izaugumi.

    Remontējams
    Mākslīgā akmens virsmas ir atjaunojamas, kas nozīmē, ka tās var pilnībā atjaunot ar parastu vieglu abrazīvu tīrīšanas un mazgāšanas spilventiņu. Cigarešu apdegumus, piemēram, var viegli noņemt tieši šādā veidā. Salīdzinot ar akmeni sabojāto materiālu ir viegli restaurēt un atjaunotai virsmai nebūs nekādu atšķirību ar sākuma izskatu gan pēc ārējā izskata, gan pēc savām īpašībām.
    Gadu desmitiem nezaudē savu sākotnējo izskatu.

    NE-toksisks
    Mākslīgais akmens ir inerts un netoksisks materiāls. Normālos temperatūras apstākļos, tas neizdala gāzes. Pat apdegot tas izdala galvenokārt oglekļa oksīdus un radītie dūmi nesatur toksiskas halogēnas gāzes. Šo īpašību dēļ, mākslīgais akmens tiek izmantots sabiedriskās un paaugstināta riska vietās piemēram, lidostu reģistrācijas letēm un sienām, kā arī, kā darba virsmas slimnīcās un viesnīcās. 

    Ciets
    Krāsa un raksta struktūra iet cauri visa materiāla biezumam un ir nedilstoša.
    Mākslīgais akmens ir ciets materiāls, kurš neslāņojas. 

    Nemanāms savienojumos
    Mākslīgā akmens iespējas var ierobežot tikai ar savu iztēli. No šī materiāla izgatavotie gabali var būt kopā salīmēti neuzkrītoši, lai izveidotu bezšuvju savienojumu, piešķirot šim materiālam gandrīz neierobežotas dizaina iespējas. Lielu projektu, piemēram, var izveidot pa gabaliem darbnīcā un pēc tam viegli savienot kopā uzstādīšanas vietā. Malas var veidot vēlamajā biezumā.

    Termiski apstrādājams
    Mākslīgo akmeni kontrolētas temperatūras apstākļos var termoformēt koka vai metāla veidnēs, lai izveidotu dažādus liektus dizaina priekšmetus.

  • Kāda ir materiāla cena?

    Cenu veido izvēlētais materiāls un ražošanas izmaksas. Materiāla cena katram ražotājam ir atšķirīga. Tāpat cena mainās no materiāla krāsas. Lai vieglāk būtu orientēties - jo materiāls ir vairāk līdzīgs dabīgajam akmenim (materiāla struktūrā ir vairāk dabīgo minerālu), jo tas ir dārgāks.

  • Kādas ir garantijas?

    Ražotāji saviem materiāliem dod 10 gadu garantiju un mēs savukārt dodam 24 mēnešu garantiju par mūsu padarīto darbu.


Materiāla kopšana


  • Ikdienas tīrīšana

    Lai gan šķidrumi nespēj iesūkties mākslīgā akmens izstrādājumos, tomēr, ja šķidrums izlijis, ieteicams to uzreiz noslaucīt. Tīrīšanai lietot mitru auduma lupatu un maigu krēmveida abrazīvu tīrītāju vai kādu no ikdienā lietojamiem attaukotājiem. Izstrādājumus vienmēr tīrīt ar apļveida kustībām. Ja traipam nepieciešams pievērst vairāk uzmanības, virsma jātīra, izmantojot kādu no zemāk aprakstītajiem veidiem.

    Mākslīgā akmens traipu tīrīšanas vadlīnijas.

  • Īpaša tīrīšana vienu vai divas reizes nedēļā

    Virsmu jāattauko, lietojot mazgāšanas līdzekli vai tīrīšanas līdzekli cietām virsmām. Virsmu apsmidzināt ar ¾ šķidrā balinātāja un ¼ ūdens maisījumu un atstāt uz dažām stundām vai pa nakti, maksimums - 16 stundas. Pēc tam noskalot vai noslaucīt ar mitru auduma lupatiņu.

  • Tīrīšana, ja izveidojušies īpaši noturīgi traipi

    Vispirms izmēģiniet vienkāršākos veidus.
    Bieži satopamie traipi, piemēram no etiķa, kafijas, tējas, citronu sulas, balinātājiem, kečupa, sarkanvīna vai dārzeņiem/augļiem: vispirms izmēģiniet vienkāršākos veidus, ja tie neiedarbojas, tikai tad tīriet ar abrazīvu plastikāta tīrītāju un mazgāšanas līdzekli vai ar cietu virsmu tīrītāju, kura sastāvā ir amonjaks.
    Tikai tādā gadījumā, ja ir izveidojušies tiešām noturīgi traipi, tādi kā liliju ziedputekšņu, safrāna traipi vai viegli skrāpējumi, mēģiniet tīrīt ar abrazīvu plastikāta tīrītāju un ierīvēt traipu ar balinātāju. Tad noskalot vairākas reizes ar siltu ūdeni un noslaucīt ar mīkstu auduma lupatiņu. Vienmēr pēc tīrīšanas jāatjauno izstrādājuma dabiskais spīdums, lietojot mitru lupatiņu un maigu krēmveida abrazīvu tīrītāju, apļveida kustībām iesmērējot tīrīto vietu tā, lai tā pilnībā saplūstu ar pārējo virsmu.
    Ja uz izstrādājuma palikuši traipi no cieta ūdens, lietot abrazīvu plastikāta tīrītāju un berzt traipu ar mājsaimniecībā lietojamu kaļķakmens noņēmēju, sekojot ražotāja instrukcijām. Noskalot vairākas reizes ar siltu ūdeni un noslaucīt ar sausu lupatiņu. Atjaunot spīdumu, kā tas aprakstīts iepriekš.

  • No kā būtu jāuzmanās

    Karstums
    vienmēr lietojiet paliktņus (uz gumijas pamatnes) vai citus kā aizsardzību pret karstumu. Nekad nelieciet uz mākslīgā akmens virsmām karstus dzelzs izstrādājumus, it īpaši no čuguna, jo karstums tās var neatgriezeniski sabojāt. Karsta šķidruma liešana tieši uz mākslīgā akmens izstrādājumiem (piemēram, izlietnēs), vienlaicīgi nenoskalojot tos ar aukstu ūdeni, var sabojāt šos izstrādājumus.

    Skrāpējumi
    Tāpat kā visiem materiāliem, ikdienas lietošanas rezultātā arī Corian izstrādājumiem var parādīties vieglas skrāpējumu pēdas. Nekad neko negriezt vai nekapāt tieši uz Corian virsmas - tā var saskrāpēt virsmu! Tā vietā lietojiet dēlīti vai paliktni. Uz tumšām, stipri pigmentētām krāsām skrāpējumi, nosēdumi, putekļi un ikdienas nolietojums parādīsies ātrāk nekā uz gaišām, blīvām virsmām.

    Ķīmisku vielu izlīšana
    Nejauši izlijušas ķīmiskas vielas (piemēram, krāsu noņēmēji, otu tīrītāji, metāla tīrītāji, cepeškrāsns tīrītāji, tīrītāji, kuri satur etilēna hlorīdu, skābi saturoši kanalizācijas tīrītāji, nagu lakas noņēmēji uz acetona bāzes, u.c.) jānoskalo ar lielu daudzumu ziepjūdens, lai izvairītos no izstrādājumu sabojāšanas. Gadījumos, ja izlijusi nagu laka, var lietot acetonu nesaturošu nagu lakas noņēmēju, kuru pēc tam noskalot ar ūdeni. Nepamanīta vai ilgstoša saskarsme ar ķīmiskām vielām var sabojāt izstrādājumu.


Skatīties video

Jums ir vēl jautājumi par materiālu?